banner40
banner16

Sedat Acar, AKP'den Aday Adayı

11 Ekim 2013 Cuma 18:21
Bu haber 476 kez okundu

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti’den Elazığ Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Sedat Acar, AKP'den Aday Adayı
banner39
 Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti’den Elazığ Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Acar, düzenlediği basın toplantısında, Elazığ Gençlik ve Spor İl müdürlüğünden istifa ederek, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyledi.

Elazığ’da bir çok kademede görev yaparak kente hizmet etmenin onurunu ve gururunu yıllarca üzerinde taşıdığını belirten Acar, “Bugün de sizlere her alanda daha çok hizmet etmek ve her daim daha yakın olmak için, hizmeti şehrimizin her köşesine ulaştırmak için, sizlerle birlikte ve ortak akılla bu şehri yönetmek için,30 Mart 2014 yerel seçimleri için Elazığ Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu açıklamak amacıyla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

1994 yılında Merhum Belediye Başkanı Hamza YANILMAZ ile birlikte şehrin her mahallesi ve her sokağında hizmet ettiklerini anımsatan Acar, şöyle konuştu: ”O günlerden itibaren başlayan hizmet serüvenimiz 2005 yılından itibaren görev yerimiz değişmekle birlikte yine bu şehrin hizmetinde olduk ve gece gündüz koşturduk. Belediyede çalıştığım 10 yıllık sürede çok şeyler öğrendiğim, o süreçte gerek yurt içi gerekse yurt dışı belediyeciklikle ilgili bir çok toplantıya katılmış olmam belediye çalışmalarını yerinde görmenin  rahatlığıyla belediyeyi ve belediye çalışmalarını çok iyi bilen bir insan olmam hasebiyle çok kısa sürede zaman kaybetmeden çok yol alacağımızı nasıl hizmetin kalitesinin yükseleceğini göstermek açısından, genç dinamik halimizle zaman mefhumu gözetmeden gerektiğinde 24 saat çalışacağımızı, manevi sorumluluğumuzun ne kadar çok olduğu bilinciyle hareket edeceğimizi sizleri de şahit tutarak göstereceğiz. Biz bunu yıllardır görev yaptığımız her alanda zaten başardık o rahatlıkla karşınızdayız. 10 yıllık belediyeciliğimiz yanında 2005 yılında göreve geldiğim Gençlik Spor İl Müdürlüğü görevinde de hepinizin yıllardır şahit olduğu gibi çok önemli hizmetleri ilimize taşıdık. Olmaz , Yapılamaz , Çok Zor  denilen hizmetlerin nasıl başarıldığı halkımızın hizmetlerle nasıl kucaklaştığını bu dönemde çok şükür fazlasıyla yapıldığına şahit oldunuz .

Bu hizmetleri yapma noktasında başarılı olmamızın, köklü birikimlerimizin idarecilikte en iyisini yapma gayretimiz, gençliğimiz, ve bu şehrin aziz insanlarına hizmette asla yorulma bilmeyen azmimiz oldu.

Bu noktada hem il içinden hem il dışından yetişmiş kalifiye teknik ve idari elaman noktasından her türlü ekibimizi hazır etmiş ve adaylığımız kesinleştiği gün hep beraber hizmet edeceğiz. Ben Değil Biz Olacağız.

Belediyecilikteki tecrübe ve birikimlerimizi, Gençlik ve spor il Müdürlüğündeki görev aşkı ve azmimizle birleştirip Elazığ halkının hizmetine sunmak amacıyla bugün itibariyle İl Müdürlüğü görevimiz ve Devlet Memurluğundan istifa ederek Elazığ Belediye Başkanlığı Aday Adayı olduğumu sizlerin huzurunda açıklıyorum.

Elazığ’ı ve sorunlarını bildiğimiz kadar çözüm yollarını da biliyoruz. Şehrimiz birçok avantajlara, birçok üstün yönlere sahip. Bu kaynakları harekete geçirip yeni bir yönetim anlayışı ve sinerjiyle halkımızın hizmetine sunmak ve Elazığ’ı daha iyi noktalara taşımak istiyoruz.

Elazığ’ın kaynaklarını ve insan gücünü bildiğimiz kadar, Hükümetimiz, Çok Saygıdeğer  Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ ın güçlü himayelerinde, bir Dünya Liderinin öncülüğünde nelerin fazlasıyla başarılacağını , bu şehrin insanın daha fazla mutlu, yaşanabilir bir kent oluşturma noktasında kısa sürede çok büyük mesafeler kat ettiğimizi, komşu illerden daha iyi konuma geldiğimizi göreceksiniz.Ankara bürokrasisinde bulunan ve bizlerin şehrimizle ilgili her talebine olumlu bakıp talimatlarıyla hizmetin gerçekleşmesini sağlayan değerli siyasilerimiz ve ağabeylerimiz varlığının bizim için önemli bir avantaj teşkil etmektedir.

Elazığ halkı Belediye Başkanı ile birlikte bir kardeşini seçecek, bizler büyüklerimizin evladı, akranlarımızın kardeşi küçüklerimizin ağabeyi olacağız. Kardeş sıcaklığı ve samimiyetiyle sizlere hizmete talibim.

Yönetim Anlayışımız; yıllardır taşımış olduğumuz Misyon ve Vizyon’la “ Birlikte Elazığ’ız” sloganıyla siz kıymetli basın mensupları başta olmak üzere Valiliğimiz Milletvekillerimiz Ak Parti  Teşkilatları , Üniversitemiz , Sivil Toplum Kuruluşlarımızın ve tüm Halkımızın katılımıyla Belediyeyi ortak akılla yöneteceğiz.Herkesin söz sahibi olduğu , Rutin belediyecilik anlayışını elimizin tersi ile iterek çok ŞEFFAF bir belediyecilik anlayışıyla hep birlikte bu şehirde yaşayan bu şehri en iyi tanıyanlarla birlikte yani halkımızla birlikte yöneteceğiz. En büyük hayalim hep birlikte güç oluşturarak Aziz şehrimizi hak ettiği noktalara kentsel dönüşümün gerçek anlamıyla gerçekleştiği, kaynakların yerli yerinde kullanıldığı, insanların mutlu olduğu, sokaklarında caddelerinde huzurla dolaşabildiği, garibanın kapısının hep birlikte çalındığı bir şehri meydana getirmektir.

Bu ve daha büyük hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek içi yenilikci, seffaf, adil, hak hukuk bilen, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan, genç , dinamik , güler yüzlü , bir anlaşıyla içinizden, ailenizden bir kardeş olarak , kardeş olmaya aday bir Belediye Başkanı olmak için, YA ALLAH YA BİSMİLLAH diyerek yola çıktım.

Rabbim bu kararımızı şahsımıza, ailemize ve şehrimize hayırlı kılsın, bizleri mahcup etmesin. Türkiye’mizin geleceğini belirleyecek olan mahalli seçimler ülkemizle birlikte şehrimizin de kaderini belirleyecektir. Çocuklarımızın ve gelecek nesillerimizin kaderini belirleyecek bu seçimin bilinciyle bütün hazırlıklarımızı yaptık. Bu gayretle, şevkle bu gençlik ve dinamiklik ile göreve talibiz.

Düsturumuz her zaman için; Halka Hizmet Hakka Hizmettir.Durmak Yok Koşmaya Devam.Biz Birlikte Elazığız demek için varız.

Dokuz yıldır görev yaptığım gençlik ve spor il müdürlüğü süresince bana hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Bakanlarımıza, il Milletvekillerimize, il Valilerimize Belediye Başkanlarımıza, Fırat Üniversitesine, il Özel İdaremize, il Genel Meclis Üyelerimize, Resmi kurum ve kuruluşlarımızın eski yeni tüm Amirlerine, başta Gençlik Spor il Müdürlüğündeki çalışma arkadaşlarıma, Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yöneticilerine sonsuz şükranlarımı sunarım.

Son olarak Salı günü idrak edeceğimiz kurban bayramımızın tüm İslam alemine ülkemize ilimize hemşehrilerimize ve sizlere hayırlı olmasını Cenab-ı ALLAH’dan dilerim.

Tüm hemşehrilerimizin de Kurban Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”

Anahtar Kelimeler
banner21
Admatic interstitial 320x480 Ad Code START --> Admatic interstitial 320x480 Ad Code END -->

Yorum Gönder